Anasayfa

Okan Bayülgen kızına televizyon izletmiyor!

Okan Bayülgen, ismi İstanbul olan kızına televizyon izletmediğini söyledi.
20 Aralık 2015 09:33 - Haberaktüel
[-] Normal [+]
Follow @haberaktuelcom Tweet
Okan Bayülgen ve ekibi çarşamba geceleri Sahne İstanbul’da acayip bir iş yapıyor; Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası. Senaryosunu Selin Atasoy’un yazdığı bu cinayet tiyatrosunda oyuna katılan izleyiciler, ipuçlarını takip ederek katili bulmaya çalışıyorlar.

* Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nın diğer gösterilerden farkı ne ki bu kadar tuttu?

- Bütün gösteri sanatlarında benzer illüzyon kuralları geçerlidir. Shakespeare ile direk dansı arasında bile bu anlamda fark yoktur.

* Nasıl yani!

- Işıklar altındaki insan bizi sahnede yaptığı işle oyalıyor, şaşırtıyor, büyülüyor, uzun süre meşgul ediyorsa, kendisini alkışlatıyorsa ve her şeyi unutturacak kadar ciddi bir illüzyon sağlıyorsa, yaptığı iş değerlidir ve tutar. Bütün gösteri sanatları benzer kurallarla yürür.

* Sanat deyince aklına ilk ne geliyor?

- Sanat deyince akla sıkıcı şeyler geliyor. Ben ise gerek televizyonda gerekse sahnede her şeyi bir gösteri dünyasının içine sokuşturuyorum. Bu dünyada işini iyi yapanlar mübah. Ne kadar sıkıcıysa bir film, o kadar sanat yapılmıştır derler ya. Hayır, Federico Garcia Lorca’nın söylediği gibi, “Sanatta en büyük günah sıkıcı olmaktır”.

* Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası, Okan Bayülgen olmasa tutar mıydı?

- Tutardı, çünkü format ilginç. Ama benim bu konuda bir köprü görevi gördüğüm, hayata dair birkaç espri ile seyirciyi ısıttığım bir gerçek. Oyun içinde de müdahalelerde bulunuyorum, finali de hep birlikte yapıyoruz.

* Nereden çıktı bu cinayeti eğlenceli hale getirme fikri?

- Bu format İngiltere ve Avrupa’da var. Oyunumuzun yazarı Selin Atasoy bahsetti bana. İngiltere’de bu işleri yapan adamı bulduk. Uzun saatler birlikte çalıştık ama onun getirdiği işi yapmaktan vazgeçtik.

* Aaaa, neden?

- Adamın getirdiği metnin basitliği, kostümlü oynanması dışında pek de ilgi çekici olmaması bizi bu işten soğuttu.

* Ve siz yeni bir şey yarattınız...

- Selin Atasoy ağır dramatik ama kimi yerlerde de komedi dozu yüksek olan bir oyun yazdı. Biz bunu kaliteli yemek, kaliteli oyuncularla ve seyirciden de insanları oyunun içine çekerek oynamaya başladık. Şimdi paylaşılamayan bir iş oldu. Hem kurumsallardan gelen teklifler hem de her çarşamba gecesi buradaki oyunumuzun doluluğu bu işin tuttuğunun göstergesi.

* Oyun kadar yemekler de konuşuluyor...

- Sahrap Soysal’ın usta işi yemekleri oyunun da bir parçası. Mönüyle birlikte bir broşür veriyoruz ve Sahrap Soysal oyun kadar ilgi çekiyor gerçekten.

* Ekipte tanıdık isimler var. Nasıl bir araya geldi bu kadro?

- Burcu Kara, Kerim Atabeyoğlu gibi oyuncular dizi ve filmlerden tanınıyor. Almıla Uluer gibi akademik ekolden gelen bir oyuncunun aramızda olması ayrı güzel. Emrah Kolukısa gibi, Yücel Özeke gibi operadan değerli adamların bizimle olması da öyle. Ortaya garip bir oyunculuk şekli ve neredeyse İngilizler’e geri satacağımız bir şey çıktı.

* Bir orkestra da var sahnede...

- Oyunda müzik de var. Şarkılar ve oyunun gerilim müziği dahil canlı olarak yapılıyor.

* Senaryo nasıl, entrikalı mı?

- Aşk var, seks var, aldatma var, para var, çok zenginlik var, ruh fakirliği var. Türk Dallas’ı. Büyük bir şirket yemeğinde ortaya çıkan bir cinayet. Herkesin gözü önünde kirli çamaşırlar, özel hayatlar ortaya seriliyor. Özellikle kadın seyirci ilgiyle izliyor. Sonra belgeler ortaya çıkıyor ve seyirci ipuçlarıyla katili bulmaya başlıyor.

ÇIPLAKLIK AYIP DEĞİL

* Oyuna ikinci, hatta üçüncü kez gelenler var. Yeni gelenlere kopya vermiyorlar mı? En azından ödülü kazanmak için...

- Asla. Ki bu da beni şaşırtan bir başka unsur oldu.

* Neden şaşırdın? Güvenimiz kalmadı kimseye, öyle değil mi?

- Türkiye’de kısa bir süre önce bir güven endeksi açıklandı ve ahlaki çöküntü içinde olduğumuz belgelendi. Bunda televizyonların, sanatçıların payı irdeleniyor. Ama diğer yanda katili bilerek gelip hediyeler de çok iyi olduğu halde arkadaşlarına ipucu vermeyen bir seyircimiz var. Ve ben bu yüksek ahlakı için seyircime teşekkür ediyorum.

* İşlenen cinayet ne kadar ürkütücü? Seyirciler izlemeye gelirken yatıştırıcı alsınlar mı!

- Seyircimize saygımız var. Cinayet seyircinin gözü önünde işleniyor ama ölüm göz önünde gerçekleşmiyor. Tabanca sesi rahatsız edici değil, kan göstermiyoruz, ışıklar asla tamamen kararmıyor.

* Seks satar cümlesi ne kadar doğru sence?

- Türkiye’de seks satmaz, satamaz, satmaya çalışılamaz. Biz herhangi bir yerli pop sanatçısının klibinde bile ne kadar açıklık görüyoruz! Bak Amerikalılar’a, bak Avrupa’ya. Bizim “Kısmetse Olur”umuz da, “Survivor”da ne kadar aşk var, ne kadar seks var. İnsanları bir adaya götürüyorsun, evlendirmeye çalışıyorsun, ikinci gününde kavga çıkarıyorsun.

* Yurtdışında bu işler aşk, seks, romantizm üzerinden ilerliyor halbuki...

- Aynen öyle. İsimsiz insanların televizyon kahramanına dönüştüğü işler tüm dünyada aşkla, seksle, romantizmle satıyor. Türkiye’de bunlar olamayacağı için daha ilk günden milleti kavga ettiriyorlar. Bizde çıplaklık ayıp.

* Sence?

- Eğer herhangi bir pornografik efektle desteklenmiyorsa saf çıplaklık ayıp değildir. Çıplak doğduk, çıplak gideceğiz. Saf çıplaklıktan tahrik olmak sapıklıktır.

EN BÜYÜK ADRENALİNİ KIZIM YAŞATIYOR

* Yoğun bir iş hayatın var, özel hayatına, kızına vakit kalıyor mu?

- Ben en çok zamanımı kızıma ayırıyorum. Cumartesi program sonrası adrenalinle sabaha kadar uyumuyorum ama uykusuz da olsam pazar günü kızımı görüyorum. Bana hayatta en büyük adrenalini yaşatan kız bu. Bir babanın kızına olan aşkı ve duygusu, hayatında ne eşiyle ne bir başka kadınla boy ölçer.

* Nasıl bir babasın?

- Ebeveynler olarak kendimiz için de yaşamalıyız. Trafik, iş, para kazanma koşulları derken, boşanmalar yüzünden ya da anne baba beraber olsalar da çocuğu yeteri kadar göremediklerinden çocuğu putlaştırıp başköşeye koyuyor. Bu çocuklar bizim gibi büyümüyor.

KIZIMA TELEVİZYON İZLETMİYORUM

* Sekse, çıplaklığa tavırlıyız da, aşka da mı tavırlı bu ülke insanı?

- Dizilere bak, aşk yanlış anlaşılmasaydı insanlar bu kadar kavga ettirilir miydi... Herkes birbirini yiyor dizilerde. Temiz bir aşk hikayesi yok ekranda. Daha yeni gencecik bir kadını kaybettik. Türkiye’de kadına, çocuğa şiddet diye bir şey var. Ama televizyonlar hâlâ şiddet dolu. Türkiye televizyonlar aracılığı ile ahlaken korkunç bir çöküntüye doğru sürükleniyor. Bu işten kim para kazanıyorsa çocuğunu okula koruma ile göndermek zorunda kalacak. Çünkü o okullarda şiddet olacak.

* Kızına televizyon izletiyor musun?

- Tabii ki izletmiyorum. Kızımın birden çok evi var ama hiçbirinde televizyon izlenmiyor.

HER AKŞAM RADYODAYIM

* Senin televizyon seyircin ile tiyatro seyircin farklı mı? Ya da sen bu iki yerde farklı şekilde mi oluyorsun?

- Ben bütün gösterilerimde aynı tavrı güderim. Televizyonda da zeki bir iş yapmaya çalışırım, tiyatroda da. Şimdi Virgin Radyo’dayım her akşam 18.00 ile 20.00 arasında.

* Geçen gün radyo programını dinliyordum, çok güzel bir konuya, bizi esir alan bağımlılıklarımıza değindin. Ne düşünüyorsun bu konuda? Kendi adına var mı bağımlılıkların?

- Kendi adıma da var ama ben bütün bu bağımlılıklardan -sigara hariç- her şeyden kendimi kurtarırım, kurtardım.

* İş bir bağımlılık değil mi senin için? Çok çalışıyorsun!

- İş benim umudu kesmemle ilgili. Bütün dünyadan umudu kesmiş, artık 52 yaşını doldurmakta olan bir adamım ve binalar çirkin, sokaklarda yürünemiyor, sürekli trafikte tepişiyoruz ama İstanbul’da olmak zorundayım. Çünkü yaratıcı ve üretimi zor işler yapıyorum. Bunun için bir metropolde yaşamak zorundayım.

YENİ ŞEYLER DENEMEYİ SEVİYORUM

* Bu da bir bağımlılık değil mi? İşi bırakamıyorsun...

- Hayır, değil. Çünkü ben bu üretimi, yeni şeyler denemeyi seviyorum. Şöhreti sevmiyorum ama şöhretin yeni üretimler için işe yaramasını seviyorum.

* Farklı işleri aynı anda yapıyorsun. Yorucu olmuyor mu?

- Konuştuğum dili çok seviyorum. Her gün o dili biraz daha bilgelikle biraz daha akıllı, daha da güzel konuşmak için uğraşıyorum. Türkiye’nin en iyi seslendirmecilerinden biriyim. Türkiye’nin en iyi oyuncularından biriyim ki bunu genelde düşünmem ve oyunculukla ilgili bir derdim yoktur. Hep iyi bir fotoğrafçı, iyi bir tiyatro adamı olmaya çalıştım. Çünkü bence insanın mutlu olmasının tek yolu bu. Hem bir şey üretmek, hem de ürettiğinle insanları mutlu etmek.

HEPİMİZ SEVGİ  AÇLIĞI İÇİNDEYİZ

* Sende “ben onları mutlu edeyim, herkes de beni sevsin” durumu var mı?

- Tabii ki hepimiz sevgi açlığı içerisindeyiz. Hatta bu sosyal medya acayipliği bizdeki bu sevilme, takdir edilme arzusunu neredeyse histeriye dönüştürdü.

* Sen de ismini yazıp aratıyor musun sosyal medya hesaplarında?

- Bunu herkes yapar. Bunu yapmaya mecburuz. Biliyorum, kimi yabancı basında veya televizyonlarda adını Google’lamak bir problemmiş gibi gösteriliyor. Ama ben bunu yapmak zorundayım. İşim, çocuğum ve sorumluluklarım var. Hele Türkiye’deki magazin gibi bir basınla baş etmeye çalışırken bütün kariyerim boyunca her gün adımı Google’lamak zorundayım. Acaba nasıl bir felaket bekliyor beni yarın gazetelerde, televizyonda diye.

ŞÖHRET OLMAK İÇİN MAYMUNLUK YAPMADIM

* Çocuk sorumluluk anlamında ne getirdi sana?

- Çocuktan sonra basına fotoğraf vermemeye çalışıyorum. Bir de istemiyorum, tecavüze uğramış gibi hissediyorum. Sokakta bir adam arabanın camına kamerayı dayayıp tak tak gözümün içine flaş patlatıyor. Kendimi orada vahşi doğada yakalanmış aslana benzetiyorum. Birazdan bana kötülük yapacakmış gibi geliyor, gözbebeklerim büyüyor, bir de altına “yakalandı” yazıyor. Ama magazin basınına ne kadar dost olduğumu da herkes bilir, sarılır öperim de.

* Neden görüntülenmek istemiyorsun?

- Ben bu işe ilk başladığımda da ne Televoleler’de ne de başka programlarda şöhret olmak için maymunluk yaptım. Şöhret olduktan sonra da değişmedim. Gece Kuşu’nu yaptığım ilk dönemlerde belliydi. O yıllarda evli olduğum eşim de ben de fotoğrafımızın çekilmesini istemiyorduk.

HÜRRİYET

Magazin Kategorisi Diğer Haberleri

• G.Saraylı futbolcunun fotoğrafları olay oldu
• Kürt kızı Şeyma Irak‘ın güzel kızı seçildi
• Gönül Yazar apar topar hastaneye kaldırıldı
• Cüneyt Arkın, Star Wars filmini eleştirdi
• Şarkıcı Sinan Akçıl‘dan ‘ayrılık‘ açıklaması
• Berkay‘a silahlı saldırıda flaş gelişme
• Hakan Sabancı ile Aslışah ayrılmamış!
• Piontek: Hülya Avşar‘ı otelden kovdum
• Alkollü Nurgül‘den ‘paramparça‘ yanıtı!
• Türkan Şoray‘ın kızının aşkı Mert Öcal mı?
• Bade‘nin eşi oğlunu ‘icra‘ yoluyla görecek
• Bülent Ersoy elbisenin bütün bedenlerini aldı
• Niran Ünsal yılbaşında Bodrum‘da sahnede
• Hadise az kalsın stüdyoyu terk ediyordu - İzle
• Ceyda Düvenci ve Bülent Şakrak böyle evlendi
• Nihat Doğan‘dan 2. mini etek çıkışı
• Okan Bayülgen kızına televizyon izletmiyor!
• İşte dünyanın en güzel kadını
• Bade‘nin eşi Malkoç Süalp esmer güzelle
• Beren Saat Muhteşem Yüzyıl Kösem‘de
Cem Yılmaz eski eşi ve oğluyla maç izledi!
Bir yıl önce boşanan Cem Yılmaz ve Ahu Yağtu, da çocukları Kemal‘le birlikte maçı izleyenler arasındaydı.
Caner Erkin‘in eşi Asena emniyette ifade verdi!
Caner Erkin‘in eşi Asena Erkin‘in Cinayet Büro Amirliğine çağırılarak bilgi amaçlı ifadesi alındı.
Caner Erkin‘in eşi Asena ifade verdi!
Caner Erkin‘in eşi Asena Erkin avukatıyla birlikte, şarkıcı Berkay‘ın aracının kurşunlanma olayı ile ilgili ifade verdi.
Sunucu Müge Anlı dizi oyuncusu oluyor!
Başarılı sunucu Müge Anlı, ‘Evli ve Öfkeli‘ dizisinde konuk oyuncu olacak.
Ünlü şarkıcı Niran Ünsal‘a olay TRT ayarı!
Yeni Yüzyıl gazetesi Esra Elönü, TRT‘ye hakkımı helal etmiyorum diyen Niran Ünsal‘ı topa tuttu.
Sunucu Esra Erol paraya para demiyor!
Geçtiğimiz günlerde ikinci kez anne olan Esra Erol paraya para demiyor.
Oyuncu Meltem Cumbul‘dan korkunç itiraf!
Meltem Cumbul, "Dizi setlerinde 6 aylık bebeğin biberonuna uykusu gelmesin diye kahve konuyor" itirafında bulundu.
Mahsun Kırmızıgül Amerika‘ya yerleşti
Mahsun Kırmızıgül dil öğrenmek için geçici bir süreliğine Amerika‘ya yerleşti.
Beren Saat‘ten ‘Kösem Sultan‘ açıklaması!
Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan‘da oynaması planlanan isim diziye ne zaman dahil olacak?
Teoman bindiği takside uykuya daldı!
Ayakta durmakta zorlanan ünlü sanatçı bindiği takside uykuya daldı.
Deniz Seki: Kendimi özgür hissettim
Dizide rol verilen Deniz Seki, çekimler sırasında yaşadıklarını ‘2 günlük özgürlük‘ olarak değerlendirdi.
Doğukan Manço tek celsede boşandı!
Üç yıl önce Barış Manço Müzesi’nde evlenen Doğukan-Tuba Manço çitfi, önceki gün tek celsede boşandı.
Sanatçı Erol Büyükburç şarkılarıyla anıldı
Metin Özülkü, Oya Aksoy, Arzu Kırali ve Rönesans Korosu eşliğinde, Erol Büyükburç‘un şarkıları yorumlandı.
Barış Arduç ile Gupse Özay ayrıldı mı?
Geçtiğimiz günlerde oyuncu Barış Arduç‘un sevgilisi Gupse Özay‘dan ayrıldığı iddia edilmişti.
Ünlü oyuncu Engin Öztürk evlilik yolunda!
Engin Öztürk, sosyetik sevgilisi İdil Fırat‘ı ailesiyle tanıştırarak ilişkisindeki ciddiyetini gözler önüne serdi.
Ece Erken, Serkan Uçar ile barıştı mı?
Serkan Uçar, Ece Erken ile barışmak için çiçekçiyi devreye soktu. Uçar, eski eşi Ece Erken‘den bir şans daha istedi.
Deniz Seki cezaevinde dizide oynadı!
Cezaevinde kalan ünlü şarkıcı Deniz Seki, ünlü dizi için kamera karşısına geçti.
Bülent Ersoy: Bursa biraz şeydir çünkü!
TRT repertuarında bulunan 52 bin eseri bildiğini ifade eden Bülent Ersoy, iddiasından taviz vermedi.
Güzel oyuncu Elçin Sangu sette bayıldı!
TRT repertuarında bulunan 52 bin eseri bildiğini ifade eden Bülent Ersoy, iddiasından taviz vermedi.
Adele, Ahmet Kaya‘dan mı esinlendi?
Adele‘in parça ile Ahmet Kaya‘nın ‘Acılara Tutunmak‘ şarkısı arasındaki büyük benzerlik tartışma konusu oldu.
 
SPOR HABERLERİ
Schumacher‘in son durumu açıklandı
Schumacher‘in son durumu açıklandı
Alman Bunte dergisi, 2 yıl önce geçirdiği kayak kazasının ardından bitkisel hayata giren Formula 1 pilotu Michael Schumacher‘in, artık terapistlerin yardımıyla birkaç adım atabildiğini ve kolunu kaldırabildiği iddiasında bulundu.
Mesut‘un duası İngiltere‘de gündem oldu
Mesut‘un duası İngiltere‘de gündem oldu
Arsenal forması giyen Türk kökenli Alman futbolcu Mesut Özil‘in maçtan önce ettiği dua İngiltere‘de gündem oluşturdu.
Galatasaray’da primler kaldırıldı
Galatasaray’da primler kaldırıldı
Galatasaray Yönetim Kurulu, tarihi bir karar alarak Türkiye Kupası‘nda futbolculara ödenen maç başı primleri kaldırdı.
Galatasaray‘lı Podolski, parkede hünerlerin...
Galatasaray‘lı Podolski, parkede hünerlerini sergiledi
Galatasaray‘ın Alman yıldızı Lukas Podolski, yeşil sahalardan parkeye geçiş yaptı ve hünerlerini sergiledi.
Beşiktaş‘ta Mario Gomez adım adım Fransa‘ya
Beşiktaş‘ta Mario Gomez adım adım Fransa‘ya
Kara Kartal‘ın gol makinası Mario Gomez, başarılı form grafiğiyle hem Siyah-Beyazlılar‘ı hem de Almanya‘nın hocası Joachim Löw‘ü sevindiriyor.
Ersun Yanal Trabzonspor‘u ikiye böldü
Ersun Yanal Trabzonspor‘u ikiye böldü
Trabzonsporlu futbolseverler, Ersun Yanal konusunda adeta ikiye bölündü.
Fenerbahçe‘de Van Persie zirvesi
Fenerbahçe‘de Van Persie zirvesi
Yönetim ve teknik heyet, ilk devrenin son maçı olan Sivasspor mücadelesinin ardından Robin van Persie‘yi görüşme odasına alacak.
Blatter ve Platini 8 yıl yasağını temyize t...
Blatter ve Platini 8 yıl yasağını temyize taşıyor
Dünya futbolunun önde gelen iki ismi 8 yıl futboldan men edildi. Blatter ve Platini kararı temyize götürecek.
Kanseri yendi, dönüşü golle oldu
Kanseri yendi, dönüşü golle oldu
Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, lenf kanserini yenerek futbola dönen Berkan Afşarlı‘nın, Ziraat Türkiye Kupası‘nda Çaykur Rizespor ile yaptıkları maçta attığı golün çok önemli olduğunu ifade etti.
Hava Durumu
Şehir :
Bilim & Teknoloji Haberleri
Gazeteler
Sağlık Haberleri
AYM‘nin ‘zorunlu aşı‘ kararının gerekçesi
AYM‘nin, aşılarının yapılması ebeveyni tarafından istenmeyen çocukla ilgili gerekçeli kararı Resmi Gazete‘de yayımlandı.
Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güneş birçok çocuğun günün önemli kısmını televizyon karşısında geçirdiğini bunun olumsuz etkilerinin de olabildiğini belirtti
Organları 3 kişiyi yaşama bağlayacak
Beyin ölümü gerçekleşen 78 yaşındaki kadının organları, Çanakkale ve Bursa‘da 3 kişiye nakledilecek.
Dünyanın
Sağlık turizmi kapsamında tıbbi uygulamalarda dünyanın sayılı ülkeleri arasına yerleşen Türkiye, özellikle yılda 40 bin ameliyatla birinci sırada bulunuyor.
Kök hücre bağışında gençler çoğunlukta
Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar, Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi‘ne kök hücre bağışında bulunanların yüzde 65‘ini gençlerin oluşturduğunu bildirdi.
Sesini kendisi seçti
Mersin‘de, bir hastanın çok ince olduğundan yakındığı sesi, lokal anestezi altında yapılan operasyonla istediği kalınlığa getirildi.
‘Suriye‘de tüm kesimlere insani yardım ulaştırmaya çalışıyoruz‘
BM Nüfus Fonu Türkiye Temsilcisi Kulessa, Suriye‘de ulaşabildiğimiz tüm kesimlere insani yardım ulaştırmak için elimizden geleni yapmaktayız" dedi.
Görme ve konuşma bozuklukları tümör habercisi olabilir
Prof. Dr. Oruç, "Aniden ortaya çıkan görme kaybı, yürüme problemleri, geçmeyen baş ağrısı, bulantı ve kusma gibi yakınmalar beyin tümörünün habercisi olabilir" dedi.
CBÜ Dermatoloji Anabilim Dalı Kozmetoloji Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Gülsüm Gençoğlan, cilt temizliği ve bakımı için ürün seçiminde dikkatli davranılması gerektiğini belirtti.
19.12.2015
30 34 35 40 42 45
23.12.2015
07 08 12 22 27 + 02
21.12.2015
02 03 06 08 11 16 24 28 35 37 42 48 49 50 52 61 62 63 64 70 72 75
24.12.2015
07 10 24 28 52 54
Gündemdekiler
Deprem
Siyaset
Gündem Kişi
Spor
Sportmen
Magazin